Rekordně dlouhá ryba

22. května 2010 v 11:55 | CheRRinka |  Info ze světa
Na západním pobřeží Švédska objevili o víkendu rybáři "mořského hada" dlouhého více než tři metry. Tak velká ryba zde byla k vidění naposled před více než 130 lety.

Hlístoun červenohřívý je nejdelší kostnatá ryba na světě, může dosáhnout délky přes 10 metrů.Svojí délkou v minulosti často vyvolával legendy o mořských hadech. Tento jedinec byl nalezen mrtvý na břehu moře nedaleko vesnice Bovallstrand, která leží mezi Göteborgem a hranicí s Norskem.
"U vody leželo něco velkého. Nejdříve jsme si mysleli, že to je velký kus plastu. Pak jsme ale uviděli oko. Šel jsem k tomu a když jsem přišel blíž, uvědomil jsem si, že to je velice zvláštní ryba," vylíčil svůj nález deníku Svenska Dagbladet Kurt Ove Eriksson.
"Naposledy byl mořský had k vidění ve švédských vodách v roce 1879. Nevíme o něm příliš mnoho, má se však za to, že žije ve vodách hlubokých i přes 1000 metrů. Mnozí se domnívají, že je zdrojem mýtů o mořských hadech," uvedlo v prohlášení muzeum v Lysekilu, které se ryby ujalo.
Ryba bude zřejmě použita pří výstavě věnované mořským nestvůrám, kterou muzeum letos plánuje.
http://www.robotmonkeylab.com/Monkeyshop/Eel/Mermaid%20w_Eel.JPGOh..nehnusí se vám ta ryba?? Mně joo :( Brr..jinak tohle není ta největší ryba... tento obrázek jsem našla jen tak.. k tomuto článku byl jen nakreslený obrázek nějakého úhoře...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PoPcorn* PoPcorn* | Web | 22. května 2010 v 14:47 | Reagovat

ach prepáč...ja som na teb aúplne aj zabudla, a bohužiaľ už nechcem spriateliť...

2 ::ScEnE.PrinceSs::  AFFíí ♥ ::ScEnE.PrinceSs:: AFFíí ♥ | Web | 22. května 2010 v 22:39 | Reagovat

xD YEAH! xD potkat tu rybu někde ve vodě,když si wph plavu,tk bch se rovnou utopila xD a jak je? u mě fjn,jen sem se trochu zbláznila xD ae to neřeš a něco new? u mě uubeCc nic x(( naštěstí za pár dní už pujdu naposledy do school,jako ne upe naposled,ae do začátku prázdnin!jestli nechápeš,tk stručně: xD jako že pujdu o měsíc drív ze sChOOL xD mnoo,tk já letim pp♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama